Inne wydarzenia Inne wydarzenia

Powrót

Siłami własnych mięśni ku edukacji przyrodniczo-leśnej. Zielony Rower 2016

Siłami własnych mięśni ku edukacji przyrodniczo-leśnej. Zielony Rower 2016

Siłami własnych mięśni ku edukacji przyrodniczo-leśnej.
ZIELONY ROWER 2016

Cel projektu: Jeśli ktoś zapytałby nas o możliwie najkrótszą definicję edukacji przyrodniczo-leśnej odpowiedzielibyśmy, że edukacja to po prostu więcej.
Ideą, która przyświeca naszej podróży jest edukacja przyrodniczo-leśna, szeroko rozumiana – interdyscyplinarna, bez barier, zrównoważona. Chcemy przemierzyć za pomocą siły własnych mięśni (hulajnogą oraz rowerem) część naszego kraju pytając przypadkowo poznanych ludzi co rozumieją pod pojęciem edukacji przyrodniczo-leśnej? Na trasie naszej podróży znajdują się trzy Leśne Kompleksy Promocyjne (LKP): nasz – LKP Puszcza Notecka, LKP Bory Lubuskie oraz LKP Sudety Zachodnie oraz kilkanaście siedzib nadleśnictw i leśnictw. Liczne miasta, wsie, osady. Każdy z nas, ludzi jest inny i to czyni nas wyjątkowym, każdy człowiek ma zapewne własne zdanie na temat edukacji przyrodniczo-leśnej. Według nas wszystkie te opinie są prawidłowe i równie ciekawe. Porozmawiamy z ludźmi i wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie czym tak naprawdę jest edukacji przyrodniczo-leśna? Podczas drugiego dnia Zielonego Roweru będziemy mieli przyjemność spotkać się liderami edukacji ich również zapytamy o definicję pojęcia?
Kiedy dotrzemy na nasze zajęcia do przydzielonej szkoły, zależy nam aby przeprowadzić edukację barwną, nieszablonową nie będziemy mówić tysiąca mądrych słów. Dzięki przejechanej trasie i spotkanym ludziom chcemy opowiedzieć o edukacji przyrodniczo-leśnej złożonej z słów wypowiedzianej z ust różnych ciekawych ludzi. Ponadto chcielibyśmy udowodnić, że przejazd edukatorów z nadleśnictwa przynależącego do odległej szczecińskiej dyrekcji do Świeradowa za pomocą siły własnych mięśni jest możliwy, możemy to zrobić nie dbając o higienę osobistą i luksusy. Jesteśmy pewni, że o przygodach, które spotkają nas pod-czas trasy opowiemy z największą pasją uczestnikom zajęć.

Do zobaczenia podczas tegorocznego Zielonego Roweru.

Uczestnicy:
Dominik Wieczorkiewicz – specjalista SL ds. informatyki w Nadleśnictwie Karwin, zajmujący się również sprawami związanymi z edukacją przyrodniczo-leśną.
Przemysław Grześkowiak – stażysta w Nadleśnictwo Karwin,