Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Wędrówka po lesie to w dzisiejszym, pełnym bodźców świecie może mieć wręcz znaczenie terapeutyczne. By tak się stało, musi być bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, ruszając do lasu?

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Święto Podgrzybka już za nami

Święto Podgrzybka już za nami

Przystań nad rzeką Wartą w Międzychodzie w dniu 7 września 2019 roku, stała się gospodarzem XVIII Święta Podgrzybka. Międzyregionalnego wydarzenia dwóch województw lubuskiego oraz wielkopolskiego. Dla przybyłych gości przygotowano morze atrakcji…

Była degustacja produktów spożywczych „Dobrych z lasu”, kawa żołędziowa i smakołyki. Oprawą historyczną zajęli się opiekunowie Izby Edukacji Leśnej w Dobrojewie, leśnicy Roch oraz Teresa Kaczorowska. Pracownicy Nadleśnictwa Międzychód zadbali o plener malarski krajobrazów Puszczy Noteckiej. Natomiast Nadleśnictwo Skwierzyna promowało aplikację "Puszcza Notecka".

Dla aktywnych zorganizowano rajd rowerowy, zawody wędkraskie oraz liczne koncerty. Radni zgodnie z tradycją zmierzyli się w „Turnieju Miast”, natomiast uczniowie lokalnych szkoł spróbowali sił w zawodach „Podgrzybek 2019”.

W ramach akcji „1000 drzew na minutę” zwiększającej lesistość Polski, przekazano kilkaset drzewk sosony puszczańskiej.

W imprezie uczestniczyło osiem „puszczańskich” nadleśnictw: Krucz, Potrzebowice, Wronki, Sieraków, Oborniki, Skwierzyna, Międzychód oraz my - Karwin.

Do zobaczenia w przyszłym roku!