lista aktualności lista aktualności

Leśna apteka Nadleśnictwa Karwin

W dniu 6 lipca mieliśmy przyjemność gościć wraz ze stoiskiem promocyjno-edukacyjnym na stadionie miejskim w Drezdenku. Tego dnia przyłączyliśmy się do festynu charytatywnego zorganizowanego dla Moniki oraz Marleny. Mieszkańcy Gminy Drezdenko ochoczo przynosili liczne przedmioty, oddając je organizatorom w ramach licytacji z której całkowity dochód przeznaczono na rzecz dziewczyn będących w potrzebie. W obrębie stadionu pojawiły się dmuchane zamki, liczne punkty małej gastronomii, stragany, scena na której wieczorem charytatywny koncert odbyło kilku znanych i lubianych regionalnych arytystów oraz namiot rozstawiony przez nasze Nadleśnictwo Karwin. W trakcie dnia rozegrano mecz piłkarski w którym młodzieżowa drużyna Lubuszanina Drezdenko zmierzyła się z pracownikami Urzędu Miasta.

W naszym namiocie tym razem zagościła nowość - wystawa "Leśnej apteka", która obfitowała w chyba najcenniejsze skarby lasu. W słoikach z kolorowymi zakrętkami zaprezentowaliśmy kilkadziesiąt gatunków roślin o leczniczych właściwościach, między innymi: pączki sosny, kwiaty głogu, kwiaty kasztanowca, liście brzozy, kora kruszyny, czosnek niedżwiedzi czy liście poziomki. Przybyłych do nas odwiedzająch częstowaliśmy kawą "żołędziówką" powstałą z dębowych owoców z dodatkim przypraw korzennych. Najmłodszych wypytywaliśmy o znajomość leśnych roślin i zwierząt a starszym opowiadaliśmy o skomplikowanym schemacie gospodarki leśnej.

Festyn odbył się w fantastycznej atmosferze. Na stoisku spotkaliśmy się ze szczerym uśmiechem, ciekawością i dobrym słowem. Za co serdecznie dziękujemy. Ale najważniejsza tego dnia była atmosfera mobilizacji w której mieszkańcy Gminy Drezdenko pokazali siłę solidarności. Mamy nadzieję, że taka atmosfera utrzyma się jeszcze na długo a dziewczyny - Marlena i Monika szybko powrócą do zdrowia.